top of page
Screenshot 2022-11-24 at 16.30.27.png

ARTÇILI TRAFİĞE KAPALI ALAN EĞİTİMİ

Bu kurs programı, en az 2000 km bireysel sürüş deneyimi olan, A2 sınıfı sürücü belgesine sahip bireyler için hazırlanmıştır.

 

Bu kurs programını tamamlayan kursiyerlerin;

Sürücünün daha önce güvenli sürüş kapalı alan ve ileri sürüş teknikleri yol eğitimlerini almış olması beklenmektedir.

 

Bu eğitim sonunda sürücü ve artçıdan beklentimiz; sürücünün, sürüş öncesi ve sürüş esnasında artçının getirdiği ağırlık ve diğer dinamiklerle karakteri tamamen değişen motosiklete yeniden adapte olmasını sağlamaktır. 

Artçılı trafiğe kapalı alan eğitimi ile katılımcıların birlikte deneyimlenen sürüşten, gaz hassasiyetinin motosiklet hâkimiyetindeki rolünü kavramaları, dar dönüşlerin nasıl yapılacağını bilmeleri, frenlerin nasıl kullanılacağı ve etkilerinin neler olacağını anlamaları, motosikletin nasıl yönlendirilmesi gerektiğini bilmeleri, motosikleti yatırarak ve dik dönmenin inceliklerini kavramaları, acil kaçış manevrasının nasıl yapılması gerektiğini bilmeleridir. 

 

Sürücü için, artçılı motor artık farklıdır. Gaz, vites, fren ve yönlendirme karakteri tamamen değişmiştir. Motosiklete bu değişimlerle adapte olmayı deneyimlemek ve değişkenleri kavraması beklenmektedir.

 

Artçı, motosiklete binme-inme ve diğer durumlarda (fren, dar dönüş, viraj, ivmelenme) nasıl oturması gerektiğini öğrenmeli ve buna alışmalıdır. Bu sayede sürücünün işini kolaylaştırmanın yanı sıra artçı olarak keyif almanın püf noktalarını da öğrenip deneyimleyecektir.

 

*Bu kursta kursiyerlerin eğitimi kapalı alanda verilmektedir.

 

Güvenli Sürüş Artçılı Kapalı Alan Eğitimimiz tam gün ve yarım gün olarak tercihinize göre yapılmaktadır.

Tam Gün: 09:30 - 16:30

Yarım Gün: Öğleden önce 09:30 - 12:30 ya da öğleden sonra 13:30 - 16:30 saatleri arasında yapılmaktadır.

bottom of page