top of page
Screenshot 2022-11-24 at 16.02.13.png

ARTÇILI YOL EĞİTİMİ

Bu kurs programı, en az 2000 KM bireysel sürüş deneyimi olan, A2, sınıfı sürücü belgesine sahip bireyler için hazırlanmıştır.

 

Bu kurs programını tamamlayan kursiyerlerin;

Sürücünün ve artçının, daha önce güvenli sürüş artçılı kapalı alan ve ileri sürüş teknikleri yol eğitimini almış olmaları beklenmektedir.

 

Bu eğitim ile sürücüye ve artçıya verilen eğitimden beklentimiz; sürüş öncesi ve sürüş esnasında sürücünün artçının getirdiği ağırlık ve diğer dinamiklerle ile karakteri tamamen değişen motosikletine trafiğe açık yol koşullarında yeniden adapte olmasını hedeflemektedir. 

Artçılı yol eğitimi ile katılımcıların birlikte deneyimlenen sürüşten, motosikletli yaşamın gerektirdiği davranışları benimsemeleri beklenmektedir.

 

Motosikletin sürüş öncesi kontrolünü sistemli şekilde yapmayı kavramaları, sürüş esnasında bilgiyi doğru ve hızlı almanın önemini kavramaları, alınan bilginin sürüş planına nasıl yansıtılması gerektiğini öğrenmeleri, yol üzerinde ve motosiklet üzerinde doğru konumlanmayı gerçekleştirmeleri, Doğru gaz ve vites kullanımı hakkında bilgi sahibi olmaları,

Sürüş esnasında karşılaşılacak tehlikelerin önceden farkına varmayı öğrenmeleri, ileri planlama ile riskleri bertaraf etmeyi öğrenmeleri beklenmektedir.

 

Sürücü için, artçılı motor dinamikleri farklıdır. Gaz, vites, fren ve yönlendirme karakteri tamamen değişmiştir. Motosiklete bu değişimlerle adapte olmayı deneyimlemek ve değişkenleri kavraması beklenmektedir.

 

Artçı, motosiklete binme-inme ve diğer durumlarda (fren, dar dönüş, viraj, ivmelenme) nasıl oturması gerektiğini öğrenmeli ve buna alışmalıdır ki sürücünün işini kolaylaştırmanın yanı sıra motosikletle yolculuktan keyif almanın püf noktalarını öğrenip deneyimleyebilsin.

 

*Bu kursta kursiyerlerin eğitimi trafiğe açık, uygun yol rotasında verilmektedir.

 

İleri Sürüş Teknikleri, Artçılı Yol Eğitimimiz tam gün yapılmaktadır.

 

Tam Gün:  09:30 -16:30

bottom of page