top of page

SSS

Sorularınız mı var? O zaman Ekip Akademiye daha önce sorulmuş sorulara bir göz atın!

 • Eğitime kendi motorumuzla mı katılım sağlıyoruz?
  Eğitimlere kendi motor ve ekipmanınız ile katılım sağlıyorsunuz. Eğer ekipmanlarınızda eksiklik varsa biz yedek ekipmanlarımızı paylaşarak sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.
 • Eğitim içeriği nedir?
  Eğitimlerimiz belli kategoriler altında ve müfredatımıza göre ilerliyor. Fakat öğrencinin durumu ve tecrübesi göz önünde bulundurularak kişiye göre özelleştirilebiliyor.
 • Trafiğe Kapalı Alan Eğitimi için ehliyet gerekli mi?
  Trafiğe kapalı alan eğitimi olduğu için kapalı alan eğitimlerinde (başlangıç ve hâkimiyet kategorilerinde eğitim alabiliyorsunuz) ehliyete ihtiyaç yoktur. Sadece yol eğitimlerinde ehliyete gerek duyulmaktadır.
 • Eğitimlerinizde küçük yaş sınırlaması var mı?
  Eğitim alacak öğrencilerimiz için 15 yaş alt sınırdır. 18 yaşın altındaki öğrencilerimizin eğitimlerimizden yararlanabilmeleri için ebeveynlerin birinden onay alındığını gösteren imzalı ibraname getirmeleri gerekmektedir.
 • Eğitimleriniz ne kadar sürüyor ?
  Trafiğe kapalı alanda yapılan eğitimlerimiz (başlangıç ve hâkimiyet) bir tam gün olarak planlanıp 09:30-16:30 veya yarım gün olarak planlanıp öğleden önce 09:30-12:30, öğleden sonra 13:30-16:30 saatleri arasında verilmektedir. Her eğitim bir gün için planlanır. İleri Sürüş Teknikleri Yol Eğitimimiz bir tam günü kapsamaktadır ve 09:30-16:30 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir.
 • Ehliyetim olmadığı için motoru nasıl getireceğim?
  Ehliyeti olmayan öğrencilerimize, bir arkadaşları veya mototransfer yolu ile motorlarını getirip bırakabilme imkânı tanıyoruz. Motorunuzu eğitim gününe kadar motoparkta muhafaza edebiliyoruz. Eğitim sonrasında yeniden teslim alabilirsiniz.
 • Motorum yok ama eğitim almak istiyorum . Mümkün mü?
  Motoru olmayan başlangıç seviyesindeki öğrencilerimiz için alanımızda bulundurduğumuz scooter ile yardımcı olabiliyoruz.
 • Sertifika veriyor musunuz?
  İleri Sürüş Teknikleri Yol Eğitimini başarı ile tamamlayan öğrencilerimize MEB onaylı sertifika veriyoruz. Trafiğe Kapalı Alan Eğitimlerimiz için herhangi bir sertifika vermiyoruz.
 • Sizden aldığımız sertifikalar ne işe yarıyor?
  Ekip Akademi’den aldığınız MEB onaylı sertifikaları iş başvurularında kullanabilirsiniz. Ayrıca, Ekip Akademi Sertifikası sizlere sigorta şirketlerinde %15’e kadar kasko indirimi imkânı da sağlar.
 • Eğitimleri hangi günler alabiliyoruz?
  Eğitimlerimizi pazar günleri haricinde sizin takviminize ve eğitim alanının uygunluğuna göre planlayabiliyoruz. Önceden rezervasyon yaptırmanız daha avantajlı olmanızı sağlar. Eğitiminizi ertelemeniz gerekirse en az 2 gün önceden bildirmenizi rica ediyoruz.
bottom of page